KABLOLU VE KABLOSUZ İLETİŞİM SİSTEMLERİ

Network Sistemleri, güvenlik teknolojilerine son yıllarda aktif bir şekilde katılan TCP/IP kamera, Access kontrol, IP otomasyon ve diğer aktif zayıf akım ürünleri ile birlikte güvenlik teknoloji firmalarının sistem bileşenlerinde en önemli halka haline gelmiştir. Tüm bu TCP/IP tabanlı güvenlik teknoloji ürünlerini üzerinde taşıyan network sistemleri büyük ölçekli yapılarda özellikle kamera sistemlerinde yüksek çözünürlüklü resimleri fiber alt yapılar ve gelişmiş Kablosuz aktarıcılar sayesinde çok hızlı bir şekilde istenilen noktalara iletebilmektedir.
Görüntü iletimi, network sistemlerinde yüksek bant genişliğine ihtiyaç duyular. Güvenlik sistemi olması sebebi ile tam yedekli ve güvenli olması gerekir. Firmamız görüntü ve data iletişim projeleriniz de coğrafi konum, çevresel faktörleri dahi hesaplayarak, projelerinizde network ürünlerin donanımsal belirlenimi, network çalışma topolojisi, yedeklilik, güvenlik ve stabil çalışma koşullarını tizlikle hesaplar ve siz değerli müşterilerimize sunar. Firmamız Bilişim Teknolojilerinde IP kamera sistemleri ile birlikte, geniş bir yelpazeye sahip olan Network teknolojisi alanında bünyesinde uzman ekibi bulunmaktadır.Firmamız Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli projelere ve üniversitelere danışmanlık ve saha uygulamaları konusunda hizmet veren bu konuda tecrübe sahibi bir firmadır.

Kablolu Çözümler
Yapısal Kablolama Sistemleri kritik iş uygulamalarının üzerinde çalıştığı network sisteminin en uzun süre kullanılan parçasıdır. Network sistemlerinin kablolama alt yapısı kadar uzun kullanılan başka hiç bir elemanı yoktur. Bu denli önemli olan kablolama alt yapısı kurumların toplam network yatırımlarının %2'sini oluştururken, karşılaştığımız network problemlerinin %80'inin temelinde hatalı tasarlanmış ve uygulanmış kablolama sistemleri tespit edilmiştir. Kablolu çözümlerin de İç ortamda ve dış ortamda olumsuz yönde etkilenecek her türlü faktör hesaplan genişleyebilir bir yapı sağlamaktır. Günümüzde şirketlerde genişleme ve büyümeleri genelde göz ardı edilir. Kısa ve uzun vadelerde yapısal kablolamada ağınızın genişleme, bant genişliği ve stabil çalışması için doğru, uygun donanımsal çözümler ile yapılandırılmalıdır. Uzun mesafeler için neredeyse sınırsız bant genişliği sunan Fiber optik çözümler, Bina ve üretim tesislerinde kolayca ve uygulanacak bakır çözümler ile firmanızın can damarını oluşturacak network yapınızı projelendirip anahtar teslim şekilde sonlandırmaktayız. SecuWorld Güvenlik Teknolojileri uzman kadrosunun network sistemlerine bütünsel bakışı ve tecrübesi ile müşterilerine sorunsuz ve uzun yıllar kullanabilecekleri yapısal kablolama sistemleri kurar.

Kablosuz Çözümler
Teknolojinin gelişimi her alanda olduğu gibi Kablosuz network ürünlerinde de hızlıca ilerlemektedir. Point to Point (PtP) ile noktadan noktaya, Point to Multipoint (PmP) ile noktadan çoklu noktaya çalışma özelliği olan kablosuz network ürünleri, kablo çekmenin zor ve daha maliyetli olduğu birçok projede kullanılmaktadır. Bir kaç sene öncesine kadar yetersiz bant genişliği sebebi ile özellikle güvenlik projelerinde pek tercih edilmeyen kablosuz network ürünleri günümüzde sunmuş oldukları yüksek bant genişliği ve uzun mesafe veri aktarımı sağlaması ile dünyada ve ülkemizde örnekleri bulunan Kent güvenliği projelerinde güvenle kullanılabilmektedir. Diğer yandan açık, alan ve bina içi internet yayınında da gelişmiş güvenlik yazılımları ve kesintisiz veri iletişimi sayesinde çokça tercih edilmektedir.